Новости и факты

Оповіщення замість повістки? Що це таке та кому можуть вручити

В Україні вже понад рік триває повномасштабна війна. Військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років можуть отримати не лише повістку, але й оповіщення. Однак це не одне й те саме, як може здатися на перший погляд.

Про це повідомляє видання «Pro Гроші» із посиланням на УНІАН.

Повістка й оповіщення – в чому різниця

Насправді це не одне і те ж. Повістка – документ-розпорядження, який зобов’язує вас прибути в певний термін до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Оповіщення – теж розпорядження від керівника районного (міського) ТЦК і СП. Але, на відміну від повістки, оповіщення вручають не конкретній людині, а адресують:

Оповіщення зобов’язує керівника повідомити людини про виклик в ТЦК і СП і забезпечити її прибуття в зазначені терміни. Тобто по суті, оповіщення – це механізм, який ТЦК і СП використовують для вручення повісток військовозобов’язаним.

До чого зобов’язує оповіщення від військкомату

Воно не зобов’язує вас до будь-яких дій. Мова йде лише про посадових осіб, керівників підприємств, установ, які повинні:

За словами юриста адвокатського об’єднання T&T Partners Владислава Юрчака, це не означає, що буде неодмінна мобілізація. Але, якщо військовозобов’язаний отримав повістку, яка додавалася до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату тягне за собою відповідальність.

Як змінились повноваження ТЦК

Раніше вони не могли мобілізувати особу, яка стоїть на обліку в іншому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Однак наразі уряд дозволив надсилати повістки військовозобов’язаним, незалежно від місця перебування на обліку.

Тепер ТЦК можуть сповіщати про мобілізацію та призивати на військову службу:

При цьому такі нововведення не розповсюджуються на військовозобов’язаних й резервістів Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки. Також ТЦК більше не будуть займатися підготовкою та веденням територіальної оборони.

Exit mobile version