Новости и факты

Зупинити воду: в Укргідроенерго пояснили, що робити з підірваною Каховською ГЕС

Станом на 14 червня рівень води у Каховському водосховищі знаходиться на відмітці 7-8 м. Це — критично важлива позначка, адже падіння нижче ускладнить відновлення водозабору. Про це під час онлайн-обговорення Європейської Бізнес Асоціації «Підрив Каховської ГЕС: наслідки для бізнесу» повідомив гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота, інформує «Фокус».

Відновлення рівня води водосховища: коли відбудеться та що потрібно для цього

«Для нас кожні 10 см спадання води важливі, — каже Ігор Сирота. — Бо набирати її ми зможемо тільки після паводку, а це місяці часу. Тому, якщо ми залишимося на відмітці 6-7 м, то після паводку можна очікувати, що ми наповнимо до 12,7 — відмітки, потрібної для водозабору для всіх міст. Якщо ж ми впадемо до 3 метрів, все залежить від того, який буде паводок. Ми можемо й цієї відмітки 12,7 не досягнути перший рік. Тому доведеться 1,5-2 роки набирати водосховище до цієї відмітки».

За його словами, наразі тривають роботи, щоб зупинити стрімкий витік води з Каховського водосховища.

«Нам потрібно, в першу чергу, побудувати перемичку, щоб зупинити спрацювання Каховського водосховища. Ми розробляємо проєкт, він буде до 10 липня готовий… І як тільки відбудеться деокупація, можемо приступити відразу до побудови цієї перемички», — каже Ігор Сирота.

За його словами, для реалізації проекту орієнтовно потрібні мільярди гривень. Окрім того, на будівництво перемички й демонтаж станції потрібен рік, а на будівництво нової ГЕС — ще 5 років.

Тяжкі наслідки: що впливає на екологічний стан регіону

Як розповів гендиректор «Укргідроенерго», підрив ГЕС супроводжувався витоком 450 т масла з трансформаторів станції, турбін у річку. Тож нині важливо не завдавати ще більшої екологічної катастрофи для цього регіону.

«6-7 метрів води у водосховищі покриває якусь частину мулу. Це наносить менше екологічної катастрофи навколишньому середовищу. Тому що береги йдуть на кілометр до русла річки. Там гине риба, фауна. Це тяжкі наслідки для екології», — наголосив він.

Нагадаємо, 6 червня російські терористи підірвали Каховську гідроелектростанцію у Херсонській області. Вже 10 червня делегація Організації Об’єднаних Націй відвідала підконтрольні Україні населені пункти Херсонської області, які постраждали від повені після підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції.

Exit mobile version