Президент Франції Еммануель Макрон прагне звернутись до Китаю з планом, який, на його думку, потенційно може призвести до переговорів між росією та Україною.
Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела, інформує «Суспільне».
Зазначається, що Макрон доручив своєму раднику із зовнішньої політики Еммануелю Бонну працювати з головним дипломатом Китаю Ван I, аби створити межі, які можуть бути використані як основа для майбутніх переговорів.
Французька стратегія при цьому передбачає, що переговори між росією та Україною відбудуться вже цього літа, «якщо все піде добре», повідомили на умовах анонімності люди, знайомі із питанням.
Представник офісу Макрона підтвердив, що Бонн планує поговорити з Вангом, але відмовився коментувати подробиці, додавши, що союзники Франції були поінформовані про будь-які ініціативи французької сторони.
У МЗС Китаю своєю чергою заявили, що їм не відомо про джерело інформації та «важко перевірити достовірність».
Водночас ще нещодавно Макрон за результатами зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном заявляв, що час для переговорів між Україною та росією не настав.
Китай своєю чергою 24 лютого Китай оприлюднив «мирний план» щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення «односторонніх санкцій». Всього до китайського «мирного плану» увійшли 12 пунктів.
Що передбачає українська «формула миру»
У жовтні 2022-го президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн «Групи семи» (G7) українську «формулу миру» для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.
«Формула миру» включає 10 пунктів:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.