Іноземні судна прорвали російську блокаду Чорного моря та зайшли в український порт – Forbes

Три цивільні вантажні судна – з Ізраїлю, Греції та турецько-грузинської реєстрації – 30 липня подолали російську блокаду у Чорному морі та прибули до одного з українських зернових портів у дельті Дунаю.

Про це повідомляє видання «Слово і діло» із посиланням на Forbes.

Після виходу із зернової угоди рф заявила, що розглядатиме всі кораблі, що прямують в українські порти, як потенційних перевізників вантажів військового призначення.

«Повідомлення про три цивільні кораблі, які безперешкодно прибувають в Україну, можуть свідчити про те, що росія або не бажає, або не може проводити перевірки», – заявили в Інституті вивчення війни.

За кораблями, коли вони прямували до Ізмаїла, пише видання, уважно стежила група літаків НАТО. Ймовірно, що кораблі вантажитимуть зерно в Ізмаїлі, а потім повертатимуться до Чорного моря і далі в іноземні порти.

Ізраїльське та грецьке судно пройшли у напрямку Ізмаїла через протоку Босфор, а турецько-грузинське судно йшло з північної Туреччини. Усі три кораблі не намагалися приховати свої наміри: вони йшли з увімкненими транспондерами, не приховуючи свого курсу. Їхній рух патрулювали мінімум чотири літаки Альянсу, хоча жоден з них не був озброєний.

Нагадаємо, як розповіли у прикордонній службі, російські військові кораблі почали погрожувати цивільним судам, які прямують до українських портів. Про це можна судити з опублікованого фрагменту радіопереговорів росіян із торговим кораблем.

Читайте нас у Telegram, у FACEBOOK, на YOUTUBE, INSTA, Twitter та у GOOGLE новинах