США передадуть Україні касетні боєприпаси DPICM. Вони призначені для ефективного знищення піхоти та техніки окупантів.
У мережі зʼявилося відео застосування цих снарядів: зона ураження у них дуже велика, отже за допомогою кількох касетних снарядів можна завдати ворогу значних втрат, пише TrueUA.
Вдосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення (Dual-purpose improved conventional munition — DPICM) були створені у США, випускалися вони здебільшого у 1970-1990-х роках. Вони також відомі під назвою «Сталевий дощ». Снаряди з касетною бойовою частиною з десятками окремих субелементів здатні вражати зону діаметром 300 метрів.
Цікаво, що на відео вогонь цими снарядами ведуть із турецьких САУ T-155 Firtina («Шторм»). Ці гаубиці теж мають незабаром зʼявитися у розпорядженні наших Сил оборони.
Які саме касетні боєприпаси Україна отримає від США
За інформацією The Wasington Post, йдеться насамперед про передачу артилерійських снарядів М864 для 155-мм гаубиць. Артилерію цього стандартного для країн НАТО калібру Україні надавали як США, так і інші західні країни.
Український портал Defence Express ще раніше пояснював, що американські 155-мм артснаряди DPICM з касетною бойовою частиною — «це 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону діаметром 300 метрів». Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних.
«Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах взагалі, зменшити кількість необхідних пострілів для виконання вогневого завдання, що зберігає не тільки ресурс артилерійських систем, але й життя українських артилеристів», — наголошували аналітики Defence Express.
У випадку снарядів М864 йдеться про 72 суббоєприпаси всередині. Такі боєприпаси виробляли в США з 1987 року.
Основні характеристики кластерних артилерійських снарядів М864:
- Довжина із підривником: 899 мм;
- Вага без підривника: 46,3 кг;
- Вміст: 72 суббоєприпаси двох типів (48 шт. M42, 24 шт. M46);
- Дальність: 28,4 км при стрільбі з гармати з довжиною ствола до 39 калібрів.