Український уряд розробив п’ять головних складників, на яких базуватиметься післявоєнна економіка країни. Про це заявила міністриня економіки Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Кабміну України.
Так, за її словами, Україна має бути з потужною економікою, щоб якнайшвидше стати повноправним членом Європейського Союзу. Юлія Свириденко розповіла про п’ять складників, на яких у майбутньому базуватиметься економіка нашої країни, передає «Фокус». Це:
- енергетична незалежність;
- Україна — гарант світової продовольчої безпеки;
- розвиток військово-промислового комплексу (Україна як спонсор європейської безпеки);
- гуманітарне розмінування;
- сильна IT-галузь, зокрема, у державних послугах і розвиток людського капіталу.
«Статус кандидата в ЄС для України був потужним сигналом солідарності європейської спільноти у нашій боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Щоб забезпечити нашу та європейську безпеку, Україна повинна мати стійку потужну економіку. Для цього ми маємо провести реформи, щоб запровадити структурні зміни в економіці», — зазначила Юлія Свириденко.
Зазначимо, що 18 квітня 2023 року голова Кабінету міністрів Денис Шмигаль розповів про нову економічну модель України, яка буде створена після перемоги у війні з Росією. За словами прем’єр-міністра, уряд планує зосередитися на десяти ключових напрямках та реформах. А саме:
- створення нової економічної моделі України як ресурсного центру Європи;
- на реформі сектору цивільної безпеки;
- на оновлення політики щодо ветеранів;
- на реформі енергетики з упором на енергонезалежність та модернізацію;
- на відновленні;
- на масштабній соціальній реформі;
- на підтримці бізнесу;
- на подальшій реформі освіти;
- на реформі митниці;
- на реформі системи державного управління.
До речі, за наступні 10 років українська влада планує витратити 750 млрд доларів на післявоєнне відновлення країни. З цієї суми 30% мають бути приватні інвестиції.